Sürpriz Kararın Nedeni Belli Oldu: Dilan Polat ve Engin Polat Neden Farklı Cezaevlerine Alındı?

Kara para aklama suçuyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat, tutukluluk kararı sonrasında Silivri Cezaevi’ne götürülmüştü. Ancak bir süre sonra soruşturmanın savcısı yeni bir karara imza atarak çifti ayırdı. Bunun nedeni ise kısa şimdi ortaya çıktı…. 

Günlerdir Türkiye’nin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri olan Polat ailesinin tutuklanması olayında sular bir türlü durulmuyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti.

Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dilan Polat ile Engin Polat’ın ayrı cezaevlerine yerleştirilmesinin nedeni de şimdi ortaya çıktı.

Kanal D Haber’in özel haberine göre; Engin Polat ile Dilan Polat’ın aynı cezaevinde iken avukat görüşmelerinde haberleşme ortamı bulmaları onların farklı cezaevlerine yerleştirilmesine neden oldu.

Tutuklu yargılanan Polat ailesi Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti. Ancak soruşturmayı yürüten savcı yeni bir karara imza atarak çifti farklı cezaevlerine gönderdi.

O kararın esas sebebinin avukat görüşmelerinden duyulan rahatsızlık olduğu ortaya çıktı.

Avukatların görüş esnasında taraflar arasında gidip gelmesi her şeyi ortaya çıkardı ve ayrı cezaevlerine gönderilmesi kararı alındı.

Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat Kocaeli’ne Dilan Polat’ın kardeşi de Tekirdağ Cezaevi’ne nakledildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x