Ajda Pekkan’ın ilk stat konseri!

Ajda Pekkan’ın Beşiktaş Stadyumu’nda vereceği konserin adı ve tarihi belliydi. 12 Haziran’daki konserin adı ‘Ajda Pekkan&Arkadaşları’ydı, ancak sanatçıya hangi meslektaşlarının eşlik edeceği bilinmiyordu.

Konserin tanıtımı için yapılan basın toplantısında hayatında ilk kez stadyumda konser vereceğini söyleyen Ajda Pekkan’a Beşiktaş Stadyumu’nda eşlik edecek arkadaşları da belli oldu. Kimler mi onlar?

Selda Bağcan, Nilüfer, Mazhar-Fuat, Işın Karaca, Hande Yener, Sıla, Cem Adrian, Mabel Matiz, Mert Demir, Semicenk, Motive, Norm Ender ve Korosu, Dolapdere Bing Gang.

X’te bu haberi paylaşan bir hesabın altındaki yorumları okudum. Ajda Pekkan’ın bu yaşta yaptıklarını takdir eden de vardı, sanatçıya saygısızlık yapan da… Kadronun süperliğine dikkat çekenler de vardı, ama yorumlar arasında “Bu konser kaçmaz” diye yazana rastlamadım. O konserin potansiyel müşteri kitlesi X’te değil de ondan belki…

Stadyum konserinde Ajda Pekkan’a eşlik edecek şarkıcıların, futbol takımlarının maç için sahaya çıktıkları kadro gibi kalabalık oluşuna zekice bir gönderme yapan şu yoruma bayıldım:

“Zeynep Bastık, yedek mi başlıyor?”

Bir X kullanıcısı, “Ajda Pekkan’ın ilk stadyum konseri” vurgusuna itiraz etti:

“Bunda bir yanlışlık var. Yıllar önce Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda da konser verdi. Ha derseniz ki ‘İkinci hayatında’ onu bilemem.”

Ajda Pekkan’ın yanı sıra Raks Müzik şarkıcılarının da sahne aldığı o konseri takip ettiğim için biliyorum; X kullanıcısı haklı, ama aradaki fark şu:

Manisa’daki o stadyum konseri biletli değildi. Fabrikası Manisa’da olan Raks’ın şehir halkına hediyesiydi o konser…

BWO Entertainment’ın Beşiktaş Stadyumu’ndaki konserine ise yaklaşık 40 bin kişinin bilet alıp gelmesi bekleniyor. Umarım, ‘Ajda Pekkan&Arkadaşları’ emeklerinin karşılığını alır.

TikTok’taki tehlike!

Dolap kapakları bile olmayan mutfak tezgâhının üstüne oturup, ha bire bacaklarını sallayan kadının TikTok’tan yaptığı çağrıya bakar mısınız?

“Benimle dost hayatı yaşayacak, maddi-manevi yanımda duracak ve onunla ileride evlenebiliriz, belli de olmaz. Çıkın çıkın gelin, kendinizi gösterin.”

2023 yılında gayri safi milli hasılasına olan 24.2 milyar dolarlık katkısına rağmen Amerika Birleşik Devletleri, “Ülke için zararlı” diye TikTok’u yasakladı. Çinli TikTok, altı ay içinde ABD defterini kapatmak zorunda kalacak.

TikTok’un bize ne faydası var bilmiyorum, ama şunu merak ediyorum:

TikTok ‘yurdum insanı’nın ahlakını mı bozdu, yoksa popüler uygulama zaten ahlaki sorun yaşayanların buluştuğu yer mi oldu?

Para kazanmak için göğüs şovu yapandan platformda tanıştığı kişi için eşini ve çocuklarını terk edip evli sevgilisine kaçana, canlı yayında çocuğuna eziyet edenden kendini pazarlayana ne kadar sorunlu tip varsa hepsi TikTok’ta…

Ortada çözülmesi gereken toplumsal bir sorun olduğu kesin…

GÜNÜN SÖZÜ

“Fazla ciddiye almayın hayatı, bir gün her şey fotoğraflarda kalacak.” (Ara Güler)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x