‘Özgür Filistin’ demek yasak!

İsrail’in Gazze’deki katliamını görmezden gelen Batı’nın ikiyüzlülüğü okullara uzandı. Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde Kültür Bakanlığı ve Devlet Okul Konseyi tarafından okullara gönderilen mektupta “Özgür Filistin” demek suç sayıldı. Mektupta, “Yahudi öğrenci ve öğretmenler güçlü şekilde korunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

İSRAİL’E KÖRLER

Ülkede okullar da velilere mektup gönderip İsrail’e destek çağrısı yapıyor. Mesleki Eğitim Kurumu öğrencileri ve velilerine gönderilen mektupta, “Hepiniz son birkaç gündür Hamas’ın İsrailli sivillere yönelik korkunç terör saldırısıyla ilgili haberleri takip ediyorsunuz. Aralarında bir müzik festivalinin genç ziyaretçileri ve çok sayıda çocuğun da bulunduğu yüzlerce kişi soğukkanlılıkla öldürüldü, ağır yaralandı veya Gazze Şeridi’nde rehin alındı. Bu korkunç eylemler bizi hayrete düşürüyor” denildi.

FİLİSTİN’İ DESTEKLEYENİ BİLDİRİN

Bir başka mektupta ise şu ifadelere yer verildi: “Nehirden denize veya özgür Filistin gibi ifadeler şu anda hala duyulabiliyor. Bunların cezalandırılabilir olup olmadığını kesin olarak söyleyemeyiz. Yargılamak, kolluk kuvvetlerinin sorumluluğundadır. Bu nedenle lütfen bu tarz söylemleri belgeleyin ve rapor edin.”

FİŞLEME BAŞLADI

Rosenhöhe Kapsamlı Okulu’nda öğrencilere form dağıtılıp Filistin-İsrail arasındaki savaş hakkında ne düşündüklerini yazmaları istendi. Ayrıca sınıf tahtalarına İsrail bayrağı yansıtıldı. Kampüs Essen Okulu’nun duvarına ise “Kahrolsun İslam” yazıldı. Ayrıca öğrencilere tamamen Siyonizm ve Yahudi propagandası mesajı veren kitaplar tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x